ابرکامپيوترهاي آذرسان      خدمات دیتاسنتر      پروژهء NetClust      ميزباني وب      ریسلری      میزبانی تامکت اختصاصی      سرورهاي اختصاصي      پشتيباني و تماس      صفحهء اصلي
ابر کامپیوترهایی هستند که محاسبات و شبیه سازی ها را سریعتر، پایدار تر و بسیار کم هزینه تر از ابرکامیوترهای معمولی اجرا می کنند.

کیفیت در خدمات، پیشرو در فناوری!

 
سیستمهای پردازش فوق سریع آذرسان

جهت انجام محاسبات، شبیه سازی ها و  هر گونه پردازش سنگینی که نیازمند پاسخ سریع باشد دو راه بیشتر وجود ندارد، راه اول استفاده از سرور یا کامپیوتر های بسیار قدرتمند و پیشرفته موسوم به ابرکامپیوترهای منفرد یا Single Super-Computers می باشد و راه دوم که بسیار کم هزینه و کارآمد می باشد راه حل "ابرکامپیوترهای آذرسان" است که نام علمی آن Distributed Super-Computers می باشد بر اساس تکنولوژی هایی همچون Cloud-Computing and Linux Clustering پایه ریزی می گردد که در این میان یکسری Paralell Midleware ویژه ای طراحی و پیاده سازی می گردد تا تحت زیرساخت شبکه ای پیشرفته بتواند تراکنش های داده ای سنگین را مدیریت و بالانس نماید، شایان ذکر است که Midleware های راه اندازی شده بهمراه Parallel Application  ها ، زیرساخت و InterConnection های نرم افزاری و سخت افزاری آذرسان ابرکامپیوتر های ما را تشکیل می دهند که امروزه تقریباً تمام ابرکامپیوترهای پیشرفته از همین نسل انتخاب و راه اندازی می گردند. در زیر به بررسی تفاوت های موجود در بین ابرکامپیوتر های آذرسان با راه حل های دیگر می پردازیم :

راهکار قدیمی : ابرکامپیوتر منفرد یا Single Super-Computers

یک کامپیوتر یا سرور منفردی هست که دارای مشخصات زیر می باشد:

1- چنان طراحی شده است که سالها بدون توقف بتواند اجرا شود (تولید گرمای کمتر و باستفاده از اتصالات و گذرگاه های الکترونیکی مقاوم)
2- دارای پهنای باند داده ای و محاسباتی بسیار وسیع با زیر ساخت 64 بیتی
3- قابلیت افزایش حافظه های
RAM تا چندین ترابایت
4- قابلیت استفاده از چند صد
CPUی دو یا چهار هسته ای

ایرادات و دلایل ضعف این نوع سیستمها :

1- هزینهء خرید این نوع سیستمها بدون تجهیزات جانبی حداقل 120 میلیون تومان برآورد می شود.
2- سالی چند عدد و آنهم بصورت سفارشی توسط شرکتهایی مثل
Sun Microsystems, IBM, FujitsoSiemens تولید می شود (تحت تاثیر فرایند های سیاسی مثل تحریمها)
3- هزینهء پشتیبانی آن ها بسیار سنگین است حتی بسیار بیشتر از خرید اولیه
4- در صورت خرابی، کاملاً غیر قابل استفاده می باشد و تمام پردازشها از بین می رود.
5- انرژی بسیار زیادی استفاده می کنند.
6- در تراکنشهای تنش زا ، باس داده ای یا محاسباتی آنها دچار گلوگاه رله ای و جریانی میشود.
7- احتمال خطر بن بست منابع و سپس شکست عملیاتی
افزایش می یابد.
              
استفاده از ابرکامپیوترهای منفرد تقریباً بعد از سالهای 2004 و رشد تکنولوژی هایی مثل Linux Clustering بسیار کمرنگ شده است

راهکار نوین :  ابرکامپیوترهای توزیعی یا Distributed Super-Computers

در این راه حل چندین سیستم کامپیوتری مثل کامپیوترهای معمولی، لپ تاپ یا سرورهای پیشرفته توسط سیستمهای نرم افزاری و سخت افزاری ویژه ای با هزینه ای بسیار کمتر چنان بهم متصل می شوند که بتوان از توان محاسباتی و داده ای آنها حداکثر استفاده را بصورت موازی و همزمان بعمل آورد. در این نوع راه حل یک یا چندین پردازش بصورت موازی و مدیریت شده بین کم هزینه ترین و کارآمد ترین سخت افزارها جهت کسب نتایج نهایی توضیع میشود. استفاده از این نوع تکنولوژی در کشورهای پیشرفته ای مثل آمریکا، ژاپن، چین، روسیه و خصوصاً اروپا بسیار مرسوم می باشد و در 99% موارد تمام پردازشها، محاسبات، شبیه سازی ها و مدل سازی های سنگین یا پیشرفته از این نوع راه حل استفاده می کنند. اما معماری،پیکربندی و تیونینگ ویژه ای در این سیستمها بسیار ضروری است که در عمل و در نتیجهء گزارشات سرعت سنجی 100% موثر می باشد. برآورد حداکثر سرعت و پایداری، تخصصی است که نتیجه تحقیقات شبانه روزی این مجموع است.

جدول مشخصات راه حل آذرسان :

هزینه های کلی : تجهیزات سخت افزاری + هزینهء راه اندازی نرم افزاری که مطابق الگوی زیر مشخص میشود.
هزینه های سخت افزاری : بسته به نوع نیاز مشتری میتواند با دو کامپیوتر یک سوئیچ و کابل ساده شروع کرد و یا می توانیم لابراتوار ابرکامپیوتر متشکل از چند صد سرور و ... ایجاد کنیم، آذرسان می تواند سحت افزار مورد نظر را اجاره دهد،جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید.
هزینهء راه اندازی نرم افزاری : هر کامپیوتر بعنوان یک نود یا Node تلقی می گردد،از دو تا ده نود به ازای هر نود 2.5 میلیون تومان و برای بیش از ده نود مطابق برخی آنالیز اولیه قابل برآورد است( کاهش یا افزایش قیمت بدون امکان سنجی اولیه قابل برآورد نیست).
پشتیبانی نرم افزاری : طبق منشور پشتیبانی شرکت در مواقع مشخص شده بصورت آنلاین و یا حضوری پشتیبانی دریافت خواهید نمود.
نوع سخت افزار ها : نسبت به کاربری و سطح سرمایه گذاری انواع مختلف کامپیوترهای معمولی، لپ تاپ، سرورهای متعارف و سرورهای پیشرفته (با چند ده CPU و چند صد گیگابایت حافظه) قابل استفاده و بهره برداری است.
نوع تجهیزات شبکه : متناسب با سرمایه گذاری، کاربردها و میزان مقیاس پذیری پروژه انتخاب می گردد.
پشتیبانی سخت افزاری : در حد گسترده و با کمترین هزینه در بازارهای داخلی و خارجی موجود است.
سیستم عامل : جهت کسب حداکثر بازدهی لینوکس و یا سولاریس انتخاب می گردد.
تفاوت هزینه ای : راهکار آذرسان حداقل 50درصد کم هزینه تر راهکارهای دیگر است.
تاثیر فراینهای سیاسی : راهکار آذرسان مستقل از تحریمها و فرایندهای سیاسی است.
تفاوت در سرویس پشتیبانی : در راهکار آذرسان تمام خدمات پشتیبانی حداکثر در پنج روزکاری امکانپذیر است ولی در صورت استفاده از ابرسرورهای منفرد بدون لحاظ فرایندهای سیاسی و بدون لحاظ وجود یا عدم وجود قطعهء مورد نطر در بازار، ارائه خدمات حداقل بمدت دو ماه زمان بر است.
تفاوت در پایداری : راهکار آذرسان با کمترین بن بست و گلوگاه اجرا می گردد ولی راهکار سرور پیشرفتهء منفرد در تراکنشهای تنش زا ، باس داده ای یا محاسباتی آنها دچار گلوگاه رله ای و جریانی میشود.
تفاوت در قابلیت دسترسی : در راه حل ما شما حتی با خرابی یک کامپیوتر محاسبات خود را بدون هیچ توقفی ادامه می دهید ولی با خرابی سرورهای منفرد کل سیستم متوقف می گردد.
تفاوت در قابلیت توسعه : راهکار آذرسان تا حدکثر مقدار ممکن یعنی تا چند صد نود قابل توسعه است ولی سرورهای منفرد غیرقابل توسعه هستند.

شماتیک کلی ابرکامپیوترهای توضیعی شرکت آذرسان :

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر تردید نکنید، با آذرسان بصورت رایگان مشاوره کنید!

ابرکامپيوترهاي آذرسان      خدمات دیتاسنتر      پروژهء NetClust      ميزباني وب      ریسلری      میزبانی تامکت اختصاصی      سرورهاي اختصاصي      پشتيباني و تماس      صفحهء اصلي

All Rights Reserved to Azarsun Co. ,Copyright ©1998-2010